logo

Informace

Ateliér

Fotografie mohou sloužit jako dárek pro blízké nebo pro Vaše vlastní potěšení. V ateliéru i v exteriéru lze fotografovat jak klasické portrétní, tak rodinné či skupinové fotografie. Zhotovím Vám fotografie i ve stylu retro, módní či stylizované i včetně rekvizit. A to vše dle dohody, nápadu či inspirace. Nebojte se přijít i s nějakou vlastní předlohou, nebude to asi úplně stejné, ale budu se snažit Vaši představu realizovat.Zobrazit příspěvek

Retuš a úprava

Snad nikdy v historii se fotografie neobešla bez úprav a retuše. Již dávno se na fotografiích a negativech nevyužívá retušovacího štětečku, ale moderního počítače s profesionálním programovým vybavením. Ani teď to není tak lehké, vše se upravuje tak jako za starých časů ručně, jen se k tomu užívají jiné nástroje v programech. Výsledek je samozřejmě nesrovnatelně lepší a lze v jistých situacích dosáhnout velmi kvalitních výsledků než u klasické retuše. Můžeme upravit barvy, smazat nebo přidat potřebné obrazové části fotografie apod. Stačí nepatrný posun světla, aby naše jindy hebká pleť zhrubla a nepřirozeně se zvýraznily póry na našem obličeji. Asi nic jiného by ná…

Zobrazit příspěvek


Dětská fotografie a novorozeňátka

Je neuvěřitelné, jak rychle Vaše děti rostou. Proto neváhejte a zachyťte co nejdříve tyto okamžiky pro Vás i Vaše děti.

V ateliéru nejvíce fotografuji dětičky, protože mají to štěstí, že jsou přirozeně krásné a bezprostřední. Jejich fotografování ale vyžaduje patřičnou zkušenost fotografa, stejně tak i trpělivost a porozumění rodičů, protože výsledná fotografie závisí hlavně na náladě dítěte. Tady platí určitá pravidla, která je dobré dodržovat:

 

  • Fotografování časově naplánujte podle toho, aby to hlavně vyhovovalo Vašemu dítěti, často právě v dopoledních hodinách bývají nejvíce v náladě.

  • Fotografování…

    Zobrazit příspěvek


Nastávající maminky – těhulky

Fotografování nastávajících maminek je také krásné, počínající život vnáší naději a vzpomínky na toto období jsou neopakovatelné.

,,Fotografie je způsob, jak zachytit a uchovat nejkrásnější chvíle života“, proto na fotografování můžete vzít samozřejmě i partnera, děti a k tomu nějaké věci, které se vztahují k Vašemu miminku, například ultrazvuk, botičky nebo dudlík… Na sebe jsou pak nejlepší rifle, i když je třeba nezapnete, a nějakou halenku nebo i pánskou košili, popřípadě pěkné spodní prádlo. Spoustu dalších rekvizit mám i v ateliéru.Zobrazit příspěvek

Portréty, rodinná fotografie a akty

Nádherný portrét je jednou z nejkrásnějších věcí, které pro sebe můžete udělat. Nebojte se odhalit Váš vnější i vnitřní půvab. Velmi důležité je nebýt zbytečně nervózní, jsem zvyklá fotografovat lidičky, kteří nemají s ateliérovým fotografováním žádné zkušenosti, proto spolu hledáme ty nejkrásnější pohledy a úsměvy, aby byl výsledek co nejlepší. Na fotografování si vezměte více oblečení, ve kterém se cítíte dobře, šperky a nezapomeňte i na obuv (takové lodičky udělají divy). I když mám v atelieru i na půjčení.

Při aktové fotografii nejde o vulgární pojetí typu Playboy, ale o výtvarně působiv…

Zobrazit příspěvek


Tabla

Tomuto tématu věnuji samostatnou část. Aby maturitní tablo vypadalo dobře, je potřeba mít ujasněno několik věcí:

  • jak má tablo vypadat

  • v jakém stylu má být

  • co na sebe, tedy jaké oblečení

  • fotografování v ateliéru, nebo jinde

  • termín fotografování

  • úprava pleti vyzážistou

 

Vyberu ty nejlepší fotografie na Vaše tablo, které pak budu retušovat a upravovat, vložím jméno podle dohody a pak nechám fotografie zhotovit v tištěné podobě.

Je možné zhotovit i jednu velkoformátovou fotografii, kde již máte graficky upravené a poskládané fotografie do…

Zobrazit příspěvek


Svatební oznámení, produktová fotografie

Svatební oznámení zhotovuji buď podle připravených náhledů, nebo individuálně podle přání snoubenců. Např. barvu, do jaké oznámení ladit, zda vložit jejich vlastní fotografii atd. Po této domluvě připravuji 3 návrhy, ze kterých si snoubenci vyberou pro ně ten nejlepší.

Produktová fotografie je také individuální a vždy po domluvě.Zobrazit příspěvek

Svatby

Svatební fotografie je nedílnou součástí svatebního obřadu a je i nádhernou vzpomínkou na krásný den novomanželů. Svatební fotograf zachycuje jeden z nejkrásnějších okamžiků Vašeho života, svatební den plný emocí od prvotních příprav až po konečnou oslavu. Proto je mým cílem pracovat spíše tiše z povzdálí tak, abych zachytila Vaše spontánní okamžiky, něhu a štěstí... Tak, jako je každá svatba originál, tak i já se snažím přistupovat ke každému svatebnímu páru individuálně, proto upřednostňuji osobní schůzku, na které společně probereme všechny podrobnosti, představy a požadavky. Fantazii se meze nekladou. Vždy jsem ráda, když mi pomůžete s výběrem netradičního m…

Zobrazit příspěvek


Reportáž

Pod tímto pojmem se rozumí vše od fotografování školek a škol, maturitních plesů přes křtiny a narozeniny až po společenské akce.

 

Fotografování školek a škol je každý rok jiné, protože připravuji vždy 3 návrhy pozadí a rámečků z kterých si potom každá třída vybírá, a proto nejsou fotografie stále stejné.

 

Při fotografování maturitních plesů jsem zpravidla přibližně hodinu před začátkem plesu na místě a vyfotografuji nejdříve celou skupinu maturantů a poté zachytím průběh celého šerpování až po tanec. S sebou mám ještě přenosný ateliér (světla a pozadí), u kterého se můžete nechat vyfotografovat sami nebo i s rodinou a podle z…

Zobrazit příspěvek


Služby

Fotoateliér

Svatební fotografie

Dětská fotografie

Portrétní i skupinová tabla

Těhulky a akty

Školy a školky

Rodinné oslavy

Společenské akce

Produktová fotografie

Svatební oznámení

Fotokalendáře

Fotoknihy

Fotodárky

Fotoobrazy

Fotozvětšeniny

Fotosběrna zakázek

Renovace starých fotografiíZobrazit příspěvek

Rychlý kontakt

Markéta Horká

Markéta Horká
Foto Plus - Plk.Truhláře 106
512 51 Lomnice nad Pop.
tel: +420 481 671 370
mob: +420 606 216 203
email: fotoplus@tiscali.cz
mapa