logo

Dětská fotografie a novorozeňátka

Je neuvěřitelné, jak rychle Vaše děti rostou. Proto neváhejte a zachyťte co nejdříve tyto okamžiky pro Vás i Vaše děti.

V ateliéru nejvíce fotografuji dětičky, protože mají to štěstí, že jsou přirozeně krásné a bezprostřední. Jejich fotografování ale vyžaduje patřičnou zkušenost fotografa, stejně tak i trpělivost a porozumění rodičů, protože výsledná fotografie závisí hlavně na náladě dítěte. Tady platí určitá pravidla, která je dobré dodržovat:

 

  • Fotografování časově naplánujte podle toho, aby to hlavně vyhovovalo Vašemu dítěti, často právě v dopoledních hodinách bývají nejvíce v náladě.

  • Fotografování je pro některé děti náročné a proto nevyspalé dítě je většinou mrzuté a je těžké ho hezky vyfotografovat. Ideální je, když je dítě odpočaté a vyspinkané.

  • Nezapomeňte vzít dětem i něco k pití, maminka také může během fotografování dítě nakojit či přebalit.

  • Během fotografování můžeme vystřídat i více oblečení různých stylů a to jak pro dítě, tak i pro sebe, třeba na společnou fotografii. Záleží však na dítěti jak se rádo převléká, u kojenců je to většinou problém a tak stačí jedno náhradní oblečení. Kojenci se nejvíce fotografují bez oblečení nebo jen v bílém body, pěkné jsou také džíny a šatičky. V atelieru mám také spoustu retro oblečení a doplňků na půjčení.

  • Oblíbené hračky jsou vítány, hlavně vše, na co dítě reaguje a směje se.

  • Fotografování trvá 40-60 minut a nebojte se, že se bude dítě bát, podle reakcí si třeba nejprve pohrajeme a potom v zápalu hry začneme fotografovat a bude to vše přirozené.

  • Novorozeňátka se fotografují nejlépe do 14 dnů od porodu, nedonošená i déle. V této době jsou spavé a můžeme s nimi dobře manipulovat. Vezměte si nejlépe dvě klasické plínky a nejlepší je nakrmit miminko až před fotografováním

 

Miminka fotografujeme již od narození a samozřejmě tomu odpovídá i teplo v ateliéru. Může se stát, že se dítko nebude chtít fotografovat, nemá cenu ho nutit, jakmile je pod tlakem, může dojít k tomu, že už ho do žádného ateliéru nedostanete a tak ho raději mírně vmanipulujeme do toho, co potřebujeme.

Rychlý kontakt

Markéta Horká

Markéta Horká
Foto Plus - Plk.Truhláře 106
512 51 Lomnice nad Pop.
tel: +420 481 671 370
mob: +420 606 216 203
email: fotoplus@tiscali.cz
mapa