logo

Svatby

Svatební fotografie je nedílnou součástí svatebního obřadu a je i nádhernou vzpomínkou na krásný den novomanželů. Svatební fotograf zachycuje jeden z nejkrásnějších okamžiků Vašeho života, svatební den plný emocí od prvotních příprav až po konečnou oslavu. Proto je mým cílem pracovat spíše tiše z povzdálí tak, abych zachytila Vaše spontánní okamžiky, něhu a štěstí... Tak, jako je každá svatba originál, tak i já se snažím přistupovat ke každému svatebnímu páru individuálně, proto upřednostňuji osobní schůzku, na které společně probereme všechny podrobnosti, představy a požadavky. Fantazii se meze nekladou. Vždy jsem ráda, když mi pomůžete s výběrem netradičního místa, třeba i Vašeho oblíbeného, abychom společnými silami vytvořili fotografie takové, jaké jste si je vysnili. Fotografie zpracované do svatební knihy, nebo alba, působí jako příběh, který vypráví o štěstí daného nezapomenutelného okamžiku a bude ho navždy připomínat Vám i Vašim blízkým.

Protože se mě mnoho snoubenců ptá, jak probíhá celé focení, je tedy třeba Vás o jeho průběhu krátce informovat. Většina svateb začíná příjezdem nevěsty a ženicha a končí odjezdem na svatební hostinu. Projdeme tedy přibližně tyto 2 hodiny vašeho svatebního dne kousek po kousku:

Budu čekat tak 20 minut před obřadem na místě. Zachytím tak příjezd aut svatebních hostů, vítání se s příbuznými a přáteli a vstup do předsálí obřadní síně, zámečku nebo kostela. Další fotografování probíhá na místě, které je předurčeno k oddání snoubenců. Začínáme příchodem maminky s ženichem a tatínka s nevěstou. Vždy zachytím rodiče a několikrát nevěstu s ženichem. Pak přijde na řadu předávání prstýnků, polibek a podpisy. Gratulace oddávajícího a gratulace zúčastněných. Odchod novomanželů, házení rýže, lístků květin. Následuje focení celé skupiny svatebčanů a focení dalších skupin, jako jsou novomanželé s rodiči, novomanželé se svědky a dalších dle přání novomanželů. Toto vše trvá cca 40 minut a poté začne hlavní portrétování novomanželů v blízkém okolí např. v parku, na zámku... Takové focení bude trvat min. 30 minut, možná i více, pokud je žádaný exteriér někde jinde než obřadní místo.

Chápeme, že svatební den jako takový může být velký stres, proto informujte svatebčany, že focení v parku, nebo zámecké zahradě bude nějaký čas trvat a proto v ideálním případě můžete mít přichystané malé občerstvení a i Vy, snoubenci, si vezměte něco k pití, protože hlavně v létě je potřeba ve stresové situaci více pít. Možná bude stačit jen trošku porozumění a trpělivosti ze strany svatebčanů, anebo volit variantu: nejdříve hostina pro všechny, později fotografování. Pro hosty už to nebude tak nudné.

Důležité pro dobré fotografování je také to, aby jste se se mnou předem viděli, nebo jsme si zavolali, anebo si jen písemně můžeme sdělovat co nejvíce podrobností ke svatebnímu dni. Pokud jsem na daném místě ještě nefotografovala, určitě se tam pojedu podívat předem a najdu ta správná místa na fotografování. Je spousta možných detailů, které mohou pomoci, jako si například sdělit, jaký druh fotografií by pár měl rád. V tomto případě je samozřejmě nejlepší si přímo u mne prohlédnout ukázky. Také potřebuji vědět, zda je rodina nevěsty a ženicha kompletní, tedy zda budou přítomni z každé strany oba rodičové. Nesmírně důležitá je i informace, kde bude focení probíhat. Pokud opravdu není pěkné počasí a není ani možnost fotografovat někde v interiéru, můžeme navštívit můj ateliér a i tam vznikají krásné fotografie.

Rychlý kontakt

Markéta Horká

Markéta Horká
Foto Plus - Plk.Truhláře 106
512 51 Lomnice nad Pop.
tel: +420 481 671 370
mob: +420 606 216 203
email: fotoplus@tiscali.cz
mapa